Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Purcell
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2013
2008
2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 4-2
K. Drake
Etowah Junior Eagle Wrestling
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Semis & 5th WB (32 Man)
90
03/02
W
F 0-0 1:19
C. Aycox
Archer Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
4th Wrestleback (32 Man)
90
03/02
L
F 0-0 3:28
T. Dumas
Compound Wrestling
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
90
03/02
W
DEC 7-5
C. Tenety
North Forsyth Takedown Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
90
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
L
F 0-0
J. Kellett
The Tribe Wrestling Club
Armuchee
1st & 3rd (16 Man)
58
12/27
W
TF 11-1
C. Hines
Summervilles Delta Force
Armuchee
Placement Matches (8 Man)
61
12/27
W
F 0-0
S. Traylor
The Tribe Wrestling Club
Armuchee
2nd Wrestleback (8 Man)
61
12/27
W
F 0-0
D. Sims
Big Bear WC
Armuchee
4th Wrestleback (16 Man)
58
12/27
L
DEC 10-3
B. Bitting
Harrison Top Dog WC
Armuchee
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
12/27
W
TF 12-0
D. Andrews
Dade County Jr Wolverines WC
Armuchee
Semis & 1st WB (8 Man)
61
12/27
W
TF 10-0
G. Jarrett
UnAttached
Armuchee
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
12/27
L
DEC 7-2
C. Brock
The Tribe Wrestling Club
Armuchee
Quarterfinals (8 Man)
61
12/18
L
F 0-0
T. Berres
Team Alabama
Phoenix Open
Placement Matches (8 Man)
61
12/18
W
DEC 10-1
L. Morgan
Gilmer Bobcat Wrestling
Phoenix Open
Semis & 1st WB (8 Man)
61
03/01
L
F 0-0 1:38
C. Waddell
Gilmer County Park and rec
Qualifiers - Lafayette
Round 3 (4 Man)
55
03/01
W
F 0-0 2:47
N. Gravitt
Calhoun/Gordon County WC
Qualifiers - Lafayette
Round 2 (4 Man)
55
03/01
W
F 0-0 0:35
J. White
UnAttached
Qualifiers - Lafayette
Round 1 (4 Man)
55
02/04
L
F 0-0
C. Waddell
Gilmer County Park and rec
Big Bear Brawl
Placement Matches (8 Man)
55
02/04
W
F 0-0
D. Sims
Big Bear WC
Big Bear Brawl
Semis & 1st WB (8 Man)
55
02/04
W
F 0-0
B. Garland
Calhoun Takedown Club
Big Bear Brawl
Quarterfinals (8 Man)
55
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023