Today · 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Today · 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Today · 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Today · 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nyla Miller
Results
High School Results
Team Name
Frisco Wakeland
Frisco Wakeland (Girls)
Wakeland (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-0 0:44
J. Velkovska
Lebanon Trail (Girls)
Ladies JV District 8-5A Tournament
Placement Matches (8 Man)
114-120
01/27
L
F 2-0 1:11
A. Martin
Wakeland (Girls)
Ladies JV District 8-5A Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
114-120
01/27
L
F 4-0 1:18
C. Granier
Wakeland (Girls)
Ladies JV District 8-5A Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
114-120
01/27
W
F 6-4 3:13
Z. Wessner
Emerson (Girls)
Ladies JV District 8-5A Tournament
Quarterfinals (8 Man)
114-120
01/25
L
F 2-0 0:22
C. Owen
Argyle
Frisco Wakeland @ Argyle
Round 1
114
01/18
L
F 4-0 1:53
E. Fuentes
Frisco Lone Star
Frisco Wakeland @ Frisco Lone Star
Round 1
114
12/20
L
F 2-2 1:36
A. Kundeti
Frisco Independence
FISD All-City Girls District Dual Tournament
Round 4 (12 Team)
114
12/20
L
F 2-0 0:20
M. Ramirez
Frisco Centennial
FISD All-City Girls District Dual Tournament
Round 2 (12 Team)
114
12/20
L
F 0-1 0:43
L. Lopez
Frisco Memorial
FISD All-City Girls District Dual Tournament
Round 3 (12 Team)
114
11/30
L
F 7-0 1:38
A. Mestanza
Creekview
JV Mike McCready Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
110-118
11/30
L
F 4-0 0:46
S. Eason
Irving MacArthur
JV Mike McCready Memorial
Quarterfinals (8 Man)
110-118
11/11
L
F 2-0 0:33
K. Thomas
Prosper (Girls)
Timber Creek Girls Fall Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
114 JV
11/11
W
F 9-0 3:14
S. Verastigui
South Grand Prairie
Timber Creek Girls Fall Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
114 JV
11/11
L
F 4-1 0:56
B. Vo
Prosper (Girls)
Timber Creek Girls Fall Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
114 JV
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020